Zdecydowałeś się na rodzinne wakacje, jednak obawiasz się o najmłodszych uczestników wyjazdu? Nic dziwnego – kolejne zabytki dla kilkulatków mogą być nieatrakcyjne, a całodzienne wylegiwanie się na plaży, nudne. Jak zatem sprawić, by wakacje w Hiszpanii były prawdziwą przygodą zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników wycieczki? Okazuje się, że bogata oferta hotelowa to nie wszystko – maluchy mogą brać czynny udział w poznawaniu kolejnych miast, ciesząc się wyjątkowymi atrakcjami. Czytaj dalej i poznaj pięć najważniejszych.
Rodzinne wakacje w Hiszpanii – dlaczego warto korzystać z niestandardowych atrakcji?
Rodzinne wakacje w Hiszpanii to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu. Jednak nie tylko. Pokaz delfinów, lwów morskich albo orek, wizyta w parku rozrywki lub w parku wodnym, na stadionie albo w muzeum interaktywnym zachwycą najmłodszych, a starszym pozwolą zapomnieć o dorosłości. Nie tylko zgromadzicie wyjątkowe wspomnienia, ale także – poznacie różne oblicza Hiszpanii. Wypoczynek będzie aktywny, a wakacje – pełne wrażeń! Czytaj dalej i sprawdź, co warto zobaczyć.
- Ogrody zoologiczne i oceanaria w Hiszpanii – idealne dla miłośników natury
Barcelona, Madryt, Walencja – jeśli chcesz podziwiać dzikie zwierzęta, skorzystaj z atrakcji, które proponują większe miasta Hiszpanii. Ogrody zoologiczne, akwaria o niestandardowych rozmiarach i oceanaria to propozycja dla zwiedzających w każdym wieku. Starannie zaprojektowane i zachwycające zróżnicowaną fauną i florą zajmą dzieci na dłużej, a Tobie (i pozostałym dorosłym uczestnikom wyjazdu) pozwolą się zrelaksować.
- Parki wodne – idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku
Wakacje w Hiszpanii nie muszą oznaczać wyłącznie zwiedzania zabytków. Zwłaszcza że czas można spędzać aktywnie w parkach wodnych! Niesamowite zjeżdżalnie, baseny ze sztucznymi falami i scenerie stylizowane według konkretnego motywu przewodniego zamienią wakacje w Hiszpanii w wyjątkową przygodę. Do najpopularniejszych hiszpańskich parków wodnych należą te zlokalizowane na Gran Canarii, Teneryfie i Majorce.
- Hiszpańskie muzea interaktywne – sposób na edukacyjne wakacje
Wakacje w Hiszpanii jako czas nie tylko wypoczynku, ale także – edukacji i poszerzania horyzontów to doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Obawiasz się, że zwiedzanie kolejnych muzeów okaże się nudne? Nic bardziej mylnego – zwłaszcza jeśli postawisz na muzea interaktywne, a tych w Hiszpanii nie brakuje. Przykładami niech będą CosmoCaixa w Barcelonie (czyli muzeum poświęcone nauce i technice) i Ciudad de las Arte y las Ciencias w Walencji.
- Stadiony piłkarskie – nie tylko dla miłośników sportu
Nie musisz być miłośnikiem piłki nożnej, żeby zachwycić się hiszpańskimi stadionami piłkarskimi! Zwłaszcza że te są otwarte dla wszystkich, a znaczenia w trakcie zwiedzania nie ma nawet wiek. W Barcelonie możesz podziwiać Camp Nou, w Madrycie – Santiago Bernabeu, a w Walcencji – Estadio Mestalla.
Jesteś rodzicem prawdziwego kibica? A może – sam z zainteresowaniem śledzisz wyniki w tabelach? Przy odrobinie szczęścia, zwiedzając stadion, trafisz na mecz albo trening! Możesz mieć pewność – takie wakacje w Hiszpanii zapamiętacie na długo!
- Parki rozrywki – przepis na wakacje pełne wrażeń!
Niezapomniane i pełne wrażeń wakacje w Hiszpanii to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią kolekcjonować wyjątkowe wspomnienia. Jak zadbać o atrakcyjny czas? Zaplanuj wycieczkę do parku rozrywki – bez obaw, że ten nie spełni Twoich oczekiwań.
Hiszpańskie parki rozrywki kuszą różnorodnością. Obok tradycyjnych (Tibidabo w Barcelonie albo Holiday World Maspalomas na Gran Canarii) pojawiają się nowoczesne, zachwycające scenerią, wielością atrakcji i stopniem ich skomplikowania. Wśród tych, które zaskakują możliwościami zabawy, należy wymienić Siam Park na Teneryfie, Parque Warner w Barcelonie, a także Oasys Mini Hollywood… na pustyni!
Jak podróżować z dziećmi w dobie koronawirusa?
Aktualnie Hiszpania znajduje się na liście regionów ryzyka, co oznacza, że wakacje w Hiszpanii wiążą się z koniecznością posiadania stosownych zaświadczeń i dokumentów. Wśród najważniejszych należy wymienić:
– zaświadczenie potwierdzające przyjęcie pełnej dawki szczepionki przeciwko COVID-19;
– zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2, wykonanego nie wcześniej, niż 72h przed przylotem do Hiszpanii;
– zaświadczenie o przebyciu COVID-19.
Powyższe zaświadczenia powinny być przedstawione w jednym z czterech możliwych języków – hiszpańskim, francuskim, angielskim albo niemieckim.
Żadne z powyższych zaświadczeń nie obowiązuje dzieci do 12. roku życia. Należy jednak pamiętać, że dziecko, które nie ukończyło 12 lat, musi posiadać odpowiedni formularz sanitarny.