Blog Suncenter > Inspiracje > Szaleństwa sylwestrowej nocy – przegląd miast w Europie

Szaleństwa sylwestrowej nocy – przegląd miast w Europie

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. To już najwyższa pora, aby rozpocząć planowanie wspaniałej, szampańskiej zabawy. Jeśli nie mamy ochoty spędzić Sylwestra przed telewizorem, na domówce u znajomych lub na wystawnym balu, doskonałą alternatywą okażą się wyjazdy do europejskich stolic – tam zabawa trwa do białego rana! Gdzie szczególnie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Przywitaj Nowy Rok w niesamowitym miejscu

Poszukiwacze niecodziennych wrażeń i osoby uwielbiające podróże z pewnością będą zachwycone imprezą sylwestrową połączoną ze zwiedzaniem docelowego miasta. Po świątecznym odpoczynku często mamy ochotę odrobinę zaszaleć i w pełni wykorzystać kilka dni wolnego. Sylwester stanie się zatem znakomitą okazją do odwiedzenia wybranego kraju i przeżycia niezapomnianej przygody!

  • Londyn

W stolicy Wielkiej Brytanii spotykają się przeróżne nacje i kultury, dzięki czemu można doświadczyć zupełnie nowych wrażeń. Z drugiej strony poczujemy się tam swojsko ze względu na wciąż rosnącą liczbę Polaków zamieszkujących Anglię. Zanim wybije północ i pewnie wkroczymy w rok 2019, warto ponieść się eksplorowaniu Londynu mającego wiele do zaoferowania. W pierwszej kolejności polecamy wybrać się do samego centrum miasta, aby zobaczyć: Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Soho, Galerię Narodową, Leicester Square czy Buckingham Palace. Z pewnością na naszej liście lokalizacji do odwiedzenia powinna znaleźć się również Tower of London, czyli średniowieczna twierdza z Królewskim Skarbcem, w którym mieści się największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Jeśli chodzi o samą zabawę sylwestrową, mieszkańcy Londynu świętują nadejście Nowego Roku głównie pod słynnym London Eye, gdzie odbywają się koncerty. O północy rozbrzmiewa dźwięk Big Bena, a zgromadzona publiczność rozkoszuje się zapierającym dech w piersiach pokazem fajerwerków. Następnie szalona zabawa trwa do późnych godzin – część osób korzysta z ofert pobliskich restauracji mających specjalny sylwestrowy program dla swoich gości.

  • Paryż

Nieco bardziej romantyczny klimat odnajdziemy w stolicy Francji, choć nie jest to propozycja wyjazdu wyłącznie dla zakochanych. Trudno wyobrazić sobie pobyt w Paryżu bez odwiedzenia najważniejszego symbolu kraju, mianowicie 300-metrowej Wieży Eiffla – stalowej konstrukcji wzniesionej przez Gustave’a Eiffla z okazji 100-lecia rewolucji francuskiej. Nie odmówimy sobie również spaceru po Polach Elizejskich, czyli najpiękniejszej ulicy miasta. Właśnie tam zlokalizowane są klimatyczne restauracje, ekskluzywne butiki i urocze sklepiki. W planie zwiedzania Paryża bez wątpienia musi znaleźć się Wyspa Cite – najstarsza część stolicy z Katedrą Notre Dame na czele. Wielbiciele sztuki odnajdą prawdziwą przyjemność w przechadzkach po Luwrze – jednym z największych muzeów na świecie. To właśnie tam spotkamy się oko w oko ze słynną Mona Lisą, Wenus z Milo czy Nike z Samotraki. Sylwestrowy wieczór paryżanie spędzają na Polach Elizejskich – choć miasto nie organizuje koncertów i zabaw, mieszkańcy oraz turyści bawią się przednio, witając Nowy Rok zupełnie spontanicznie.

  • Lizbona

A może by tak sylwestrową noc spędzić w Portugalii? Dlaczego nie! Lizbona jest miastem w sam raz na krótki wypad – turystom kojarzy się głównie z żółtymi tramwajami, muzyką fado, ciekawą architekturą i niesamowitą atmosferą. Oczywiście to wszystko prawda, ale stolica ma do zaoferowania znacznie więcej, chociażby niebanalne zabytki i krajobrazy zapadające w pamięci. Wycieczkę po Lizbonie warto rozpocząć od Alfamy – sieci wąskich, malowniczych uliczek, placów oraz wąskich przejść przypominających labirynt. To dobry sposób, aby poczuć prawdziwy klimat miasta i wypić filiżankę aromatycznej kawy, wpatrując się w kolorowe elewacje domów. Absolutnym must-see w stolicy Portugali są m.in.: klasztor Hieronimitów, wieża Belem, katedra Se czy tramwaj 28, którym bez wątpienia warto się przejechać. Przywitanie Nowego Roku odbywa się na największym placu dzielnicy Baixa, czyli placu Praca do Comercio. Tego wieczoru nie brakuje znakomitych koncertów – za wstęp nic nie zapłacimy. Po północy wszyscy zgromadzeni przenoszą zabawę do pobliskich pubów, klubów i restauracji.

  • Madryt

Kolejną propozycją wyjazdu na Sylwestra jest udanie się do przepięknej stolicy Hiszpanii, mianowicie do Madrytu. Mówi się, że to najlepsze miejsce do imprezowania. Dlaczego więc nie wybrać się tam właśnie na przywitanie Nowego Roku? Zanim rozpocznie się odliczanie do północy, koniecznie trzeba zobaczyć jak najwięcej – w tym celu należy rozpocząć wycieczkę od placu Plaza Mayor otoczonego interesującymi kamienicami. Godnym uwagi obiektem okaże się również Pałac Królewski, czyli główny symbol Madrytu. Został wybudowany w XVIII wieku i z zewnątrz reprezentuje styl barokowy. Główna ulica miasta to Calle Mayor – otaczające ją budynki są prawdziwą ucztą dla wszystkich wielbicieli architektury. Wspólne sylwestrowe świętowanie odbywa się corocznie na Puerta del Sol – to właśnie tu tysiące Hiszpanów gromadzi się wieczorem 31 grudnia, aby w rytmie muzyki oczekiwać nadejścia Nowego Roku.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *